Parfia Ilford

Client:
Polska Parafia Katolicka Ilford w Londynie
Date: 23 July 2020
Tags: Website, Logo, Branding
Parfia Ilford

Opis Projektu

Projekt, który był swoistym wyzwaniem. Księża Chrystusowcy z Polskiej Misji Katolickiej w Londynie chcieli stworzyć całą identyfikację wizualną parafi by zachęcić nowoprzybyłych Polaków, a w szczególności młodych ludzi do wstąpięnia do ich katolickiej wspólnoty.
Księża chcieli, żeby ich srona była estetyczna, nowoczesna, minimalistyczna - na tej stronie miały być zamiesczane artykuły, filmy, aktualności. Logo natomiast jest odniesieniem do partrona parafii - Matki Boskiej Fatimskiej, której charakterystycznymi znakami jest korona oraz różaniec. W logo ręce składające się do modlitwy na kształ korony, zamykający się łuk jest odniesieniem do łuku znajdującego się nad ołtarzem (bardzo charakterystyczny element w tym kościele).
Księża byli bardzo otwarci na różne wydarzenia kulturowe, spotkania z autorami książek, muzyków. Organizowane były zabawy oraz imprezy dla dzieci - co dawało możliwości do stworznia fajnych projektów plakatów, biletów, biuletynów. Stworzony został nawe dyskusyjny klub filmowy do któego robiłem animowane logo - puszczane przed każdym seansem - oraz inne animacje związane z promowaniem eventów. Byłem bardzo zaskoczony otwartością estetyczną Panów Księdzów, gdyż powiechnie wiadomo, że środowisko katolickie jest dość skostniałe, jeżeli chodzi o wszelkie unowocześnienia wizualne. Jenak jeżeli chodzi o Parafię Ilford był to bardzo fajny projekt i ciekawa przygoda.